Öğrenciler Günü

Öğrenciler Günü

Bakanlığın bu sürpriz kararıyla ilköğretim okulları ve liselerde ´Öğretmenler Günü´ gibi ‘´Öğrenciler Günü´’  de kutlanacak.

Okulların açılışı ve dolayısıyla İlköğretim Haftası´nın her   yıl farklı tarihlere denk gelmesi sebebiyle ´Öğrenciler Günü´ için net bir tarih koyamayan bakanlık, bunun yerine ´okulların açıldığı haftanın son gününde karar kıldı.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik , ´eğitim öğretimin devam ettiği bütün günlerin öğrenciler günü´ olduğunu vurgularken, özel bir günü de ´Öğrenciler Günü´ olarak belirlediklerini söyledi.

Yeni bir eğitim öğretim yılının başladığı haftada öğrencilere ´öğrenciliğin farkında olmalarını sağlayacak´ etkinlikler düzenleyeceklerini anlatan Bakan Hüseyin Çelik, Öğrenciler Günüyle  öğrencilerin hem eğlenmeleri hem de yeni yıla heyecanla başlamalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti.

Öğrenciler, ülkenin gelecek nesilleri olma özelliğini taşıdıkları için çok önemlidirler. Gençler, aldıkları eğitimin niteliği kapsamında ileride çeşitli görevlere geleceklerdir ve onların okul zamanında yetiştirilme tarzları, ilerideki hayatlarında da belirleyici nitelikte olacaktır.

Ülkenin kaderinin belirlenmesi noktasında en az öğretmenler kadar öğrencilere de görevler düşmektedir. Eğer öğrenci mutlu ve huzurlu olursa okul hayatında da başarıyı yakalayacak, bu yakaladığı başarı sayesinde ileride güzel yerlerde çalışarak vatanına ve milletine faydalı olacaktır.

Öğrenciler günü ise bu konu üzerinde farkındalık yaratmak amacıyla belirlenmiştir. Öğrenciler gününde öğrencilerin eğitim öğretim hayatlarının iyileştirilmesine ve güzelleştirilmesine yönelik çalışmalarda bulunulur.

Öğrenciler Günü ile ilgili şiirler. Öğrenciler Günü, her yıl kutlanan İlköğretim Haftasının son günü olarak belirlenmiş ve öğrencilere hediye edilmiştir. En güzel Öğrenciler Günü şiirlerinden birini  sizler için seçtik.

Öğrenciler Günü Şiiri

Masum vasıflarıyla, öğrenciler günüm var,

Bizler de hiç olmasak, boş kalır koridorlar…

Eğitim yuvaları, bizim için açıldı,

Öğretmenler vesile, cehalet kaldırıldı…

Öğrenciler gelecek, sevgi ve saygı demek,

Öğrenciler baş tacı, ezelden ebede dek…

MEHMET TEVFİK TEMİZTÜRK

379

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top